Informace o nás

Sbírání mušlí se věnuji již od roku 1984 a obchodování s nimi pak od roku 2008 - od roku 2012 také na internetu.

Mušle a jiiné mořské přírodniny dovážím z celého světa.

Přestože někteří lidé vyhledávají exotiku, já jsem věrný Jaderskému moři a respektuji jeho podmořský život. Vyhýbám se juvenilním (nedospělým kusům), protože vylovením nedospělců se snižuje možná reprodukce danných druhů.

Taktéž se vyhýbám vytahování živočichů z moře jen pro zábavu či pro kratochvíli. Živočichy, kterým to neublíží, tak většinou jen nafotíme a dáme zpět na místo, odkud jsme je vylovili. Nikdy nevytahujeme žádné druhy ostnokožců jako jsou ježovky, hvězdice či sumýši (mořské okurky). Tyto živočichy může zabít každá bublinka vzduchu, který se jim dostane pod vnější kostru.

Jsme proti lovení drobných rybek dětmi, kterým rodiče nakoupí ve stáncích síťky a děti ve své nevědomosti vyloví spousty drobných rybiček u mol. Tyto rybičky, veskrze drobný, sotva odrostlý potěr, hyne prakticky okamžitě po vylovení a zlikviduje se tak velká část nových populací.

 

 

 

Fotogalerie: O nás

/album/fotogalerie-o-nas/dscf7775a-jpg1/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf7776a-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3055-jpg1/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3276-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3287-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3290-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3310-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3465-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3492-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3666-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3669-jpg/ /album/fotogalerie-o-nas/dscf3670-jpg/